Ανακοίνωση Συλ. Γονέων και Κηδεμόνων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

9ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Αγαπητοί γονείς!

Μια καινούργια σχολική χρονιά έχει ήδη αρχίσει και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων θα ήθελε να ευχηθεί σε όλα τα παιδιά καλή πρόοδο και μια δημιουργική και παραγωγική χρονιά!!! Μια χρονιά εξαιρετικά δύσκολή εξ αιτίας των πρόσθετων προβλημάτων που δημιουργεί ο covid-19.

Επιλέξαμε αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας μαζί σας καθόσον είναι αδύνατη η πραγματοποίηση μιας Γενικής Συνέλευσης. Ο Σύλλογός μας δεν έχει άλλους πόρους εκτός από την συνδρομή των γονιών. Στο τελευταίο Διοικητικό Συμβούλιο αποφασίσαμε την μείωση της συνδρομή από τα 5 ευρώ ανά γονιό στα 5 ευρώ και για τους δύο γονείς. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να επιστρέψετε τον φάκελο με την συνδρομή σας στο σχολείο (στην κα Ροζάκη), αφού πρώτα γράψετε σε αυτόν το ονοματεπώνυμο σας, για να μπορέσουμε να σας επιστρέψουμε την απόδειξη πληρωμής.

Ζητούμε τη δική σας βοήθεια - συμμετοχή για να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε στο ελάχιστο των δράσεων του Συλλόγου (Κοπή πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας, αποχαιρετιστήρια εκδήλωση για τα παιδιά της Γ’ Λυκείου) αλλά και για να μπορέσουμε να κρατήσουμε ζωντανό τον Σύλλογο έτσι ώστε να έχουμε μια ισχυρή παρέμβαση και να συμβάλλουμε ουσιαστικά στη λύση προβλημάτων που αφορούν στην εκπαιδευτική διαδικασία των παιδιών μας.

Αθήνα  29 Οκτωβρίου 2020

Για το ΔΣ του Συλλόγου

-Ο-                                                                     -Η-

Πρόεδρος                                                        Γ. Γραμματέας

Δεσποτίδης Βαγγέλης                                        Γλύκα-Διόγου Αργυρώ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

9ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΤΡΩΩΝ 2 ΤΚ: 11851 ΑΘΗΝΑ

Αριθμ. Πρωτ.: 1/25-10-2020

ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ 9ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι, λόγω αποχώρησης τεσσάρων (4) μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου μας (αποφοίτηση τέκνων), μετά από συνεδρίαση των  υπολοίπων εκλεγμένων μελών στις 14/10/2020 ψηφίστηκε ομόφωνα και ανασυγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο το οποίο έχει ως εξής:

Πρόεδρος: Δεσποτίδης Βαγγέλης, τηλ: 6974266807

Αντιπρόεδρος-Έφορος: Μαγγίρα Μαρία, τηλ: 6974627745

Γ. Γραμματέας: Διόγου - Γλύκα Αργυρώ, τηλ: 6972011275

Αναπληρωτής Γ. Γ.: Παπαδήμου Γιώτα, τηλ: 6932449109

Ταμίας: Βατίδη Λένα, τηλ: 6942673907

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας συνεχίζει την μέχρι τώρα ειλικρινή και εποικοδομητική συνεργασία μαζί σας, με μοναδικό στόχο την συμβολή μας στη επίλυση προβλημάτων που αφορούν στην εκπαιδευτική διαδικασία των παιδιών μας.

Αθήνα 25 Οκτ. 2020

Για το ΔΣ του Συλλόγου